churel
(Świeżo zarejestrowany)
*

Data rejestracji: 11-29-2016
Data urodzenia: Nie określono
Czas lokalny: 10-14-2019, godzina 12:55 PM
Status: Offline

Informacje o churel
Dołączył: 11-29-2016
Ostatnia wizyta: 11-30-2016, 04:03 PM
Razem postów: 0 (0 postów dziennie | 0 procent wszystkich postów)
(Znajdź wszystkie posty)
0 ()
(Znajdź wszystkie wątki)
Spędzony czas online: 48 Sekund
Poleconych użytkowników: 0
Reputacja: 0 [Szczegóły]

Dane kontaktowe
Strona domowa: http://bank-spermy.net/
E-mail: Wyślij e-mail.
Prywatna wiadomość: Wyślij prywatną wiadomość.
  
Dodatkowe informacje o churel
Płeć: nie wybrano
O sobie: Dawcy Spermy Będą Płacić Alimenty?

Procedura jest bardzo prosta: Po wpłaceniu na konto firmy 100 funtów, kobieta otrzymuje porcję spermy wraz z urządzeniem do samodzielnego zapłodnienia. Kłopoty dawcy spermy rozpoczęły się ,gdy pewnego razu w szpitalu poproszono imię biologicznego ojca w ramach wypłaty odszkodowania. Zajrzałam w ogłoszenia „szukam dawcy nasienia” i dotarłam do mężczyzn, którzy opowiedzieli mi swoje historie, jak zostali dawcami, z jakimi kobietami się umawiają i ile biorą za ich zapłodnienie pieniędzy. Otóż szanghajski bank ma płacić każdemu dawcy spełniającymi warunki 30 dolarów za każdą wizytę celem oddania próbki nasienia.

Głównym powodem wykonywania inseminacji heterologicznej jest słaba jakość spermy partnera, tzn. Konsekwencją niewiedzy pochodzeniu od określonych osób może być również problem niezawinionego kazirodztwa, brata i siostry pochodzących od tego samego mężczyzny - dawcy nasienia. Zawsze jednak u kandydatów wykonuje się kompletne badania nasienia, a gdy ten już je przejdzie, wykonuje się również posiew bakteriologiczny spermy. Dawcy spermy posiadający profil rozszerzony są zarejestrowani pod fikcyjnym imieniem takim jak np.: ERIK, IB, PER, OLUF, SVEND itp. Niektóre pary heteroseksualne na całe życie zatajają przed dzieckiem to, że zostało poczęte dzięki nasieniu dawcy.

Potencjalny dawca musi odwiedzić bank spermy trzy razy w ramach wstępnych testów, podczas których badana jest wszechstronnie krew ochotników, jak również oceniane są próbki ich nasienia. Jest to baza danych online dla dzieci, które chcą odnaleźć swojego biologicznego ojca, dopasowując swój numer identyfikacyjny do ID dawcy. W Wielkiej Brytanii dawcy nie otrzymują wynagrodzenia pieniężnego, jedynie zwrot kosztów podróży, ale James odmówił nawet tego.

Wątpliwości budzi też kwestia zagrożenia chorobami - sperma od takiego dawcy nie jest badana pod kątem chorób wenerycznych i dziedzicznych przypadłości. W przypadku anonimowego dawcy nasienia, to bank spermy decyduje, czyja sperma zostanie wykorzystana do zapłodnienia kobiety. Warto dodać, że zgodnie z podpisaną 22 lipca 2015 roku przez Bronisława Komorowskiego ustawą leczeniu niepłodności zarówno dawcy nasienia, jak i jego biorcy pozostają anonimowi. Ku rozczarowaniu tysięcy ochotników, którzy w krótkim czasie zgłosili się do banku spermy w Szanghaju, okazało się, że tak jak w przypadku krwiodawstwa oddawanie nasienia jest honorowe, a odbywa się w izolatkach, w absolutnej samotności. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z wyłącznego prawa do nasienia, zwalniając zapasy zarezerwowanego nasienia wybranego dawcy spermy. Management banku spermy wyraził zgodę na wykonanie kilku zdjęć w celach promocyjnych.

Grupa synka pani Daily należy do największych, ale na różnych stronach internetowych i czatach, gdzie dawcom spermy przypisuje się niepowtarzalne numery identyfikacyjne, można spotkać wiele podobnych grup, liczących po pięćdziesiąt i więcej przyrodnich sióstr i braci. Szef tej instytucji, Thomas Katzorke, odmówił jednak spełnienia prośby, zasłaniając się przyrzekaną każdemu dawcy anonimowością. Nowi dawcy spermy są wyświetlani na naszej stronie internetowej z gwiazdką aż do momentu, gdy zostanie dokonany pierwszy zakup/rezerwacja. Dawcy nasienia mają pomagać mężczyznom, którzy sami nie mogą zostać ojcami i ich partnerkom doczekać się potomstwa.

Dawcy nie otrzymują pieniędzy za oddania nasienia, jedynie rekompensatę kosztów związanych z całym procesem: badaniami i dojazdami. Plemniki muszą być idealne, dlatego dawcy mają bardziej niż biologiczni ojcowie wyśrubowane normy dotyczące ilości plemników w nasieniu na 1 milimetr. Brytyjskie ministerstwo zdrowia przeznaczyło 77 tysięcy funtów na dofinansowanie banku spermy i kampanię zachęcającą do dawstwa w nadziei, że w przyszłości oddawanie nasienia będzie postrzegane jako akt dobroci, jak oddawanie krwi. W zależności od zadawanych mu pytań, przekazuje dawkę spermy już w trakcie następnego spotkania.

Instrukcje Ministerstwa Zdrowia są niezwykle proste: dawcą spermy w Chinach może być mężczyzna w wieku pomiędzy 22 a 45 lat. Wybór cech dawcy nasienia najczęściej dokonywany jest na podstawie cech partnera kobiety. Na świecie istnieją już setki stron, na których dawcy mogą oferować swoje usługi. Osoby korzystające z banku spermy mają dostęp do podstawowych informacji wyglądzie dawcy, takich jak grupa etniczna, wzrost czy kolor oczu. W przypadku dawcy nieanonimowego firma Cryos ujawni tożsamość dawcy (imię i nazwisko, ostatni znany adres oraz numer identyfikacyjny) klinikom i władzom w krajach, w których jest to obowiązkowe przed lub w związku z importem lub kuracją. A więc jeśli ktoś w młodym wieku ma stwierdzony nowotwór jądra i będzie ono wycięte, a późniejsze naświetlanie i chemioterapia wyklucza płodność, taka osoba może skorzystać z banku spermy w celu przechowania własnego nasienia.

Korzystanie z banku nasienia jest anonimowe i biorcy nasienia nie mogą poznać dawcy nasienia, tak samo jak dawca nasienia nie wie kto korzysta z jego nasienia. W London Sperm Bank procedura jest sześciostopniowa, a zaakceptowany dawca musi w ciągu pół roku oddać 25 próbek spermy. Ceny męskiego nasienia w Europie w zależności od kraju kształtują się od 30 do 80 euro, przy czym stosunkowo najwyższe kwoty oferują kliniki i banki spermy w Danii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Nie ma jednak przepisu, który zakazywałby mężczyzną oddawanie nasienie do kilku banków spermy.

Co ciekawe, używający aplikacji nie może wybierać między cechami charakteru dawcy - twórcy wyszli z założenia, że ten aspekt nie jest istotny przy doborze nasienia. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że dziecko będzie mogło w przyszłości poznać tożsamość dawcy spermy, musisz wybrać nieanonimowego dawcę spermy. Tacy mężczyźni decydują się na to, by mieć zdrowe potomstwo przy wykorzystaniu nasienia dawcy. W przypadku dawcy anonimowego firma Cryos nigdy nie ujawni tożsamości dawcy, a klient zgadza się nie próbować nawiązać kontaktu z dawcą. Nie ma bowiem jasnego prawa rozstrzygającego, co jest ważniejsze: zachowanie zagwarantowanej anonimowości dawcy spermy, czy prawo do poznania swojego pochodzenia. Jeśli myślicie dawcy nasienia, koniecznie przedyskutujcie to z Waszym lekarzem.

Jako jeden z powodów można również wyodrębnić problem braku zabezpieczenia socjalnego, finansowego na przyszłość dziecka, które wobec braku ustalonego pochodzenia od dawcy nie nabywa żadnych praw z tym związanych, tj. uprawnień alimentacyjnych, prawa do renty po zmarłym rodzicu, nie jest w kręgu spadkobierców po zmarłym rodzicu. Jeśli chcesz, aby Twoje wyłączne prawo było nieodwołalne, musisz wykupić cały zapas nasienia od danego dawcy spermy. Ten sam mężczyzna odkrył później na stronach Donor Sibling Registry, że niektórzy dawcy mają po kilkadziesiąt zarejestrowanych dzieci. Zależnie od indywidualnych ustaleń wynagrodzenie może być wypłacane po każdym oddaniu lub jednorazowo na koniec uczestnictwa dawcy w programie.

Sygnatura
dawcy spermy